szermierz

Warszawska Syrenka 2024

XIII SZPADOWY TURNIEJ SZERMIERCZY

Akademia Szermierki była reprezentowana przez 5 szpadzistów i szpadzistek. W walkach w kategorii JUNIOR MŁODSZY w sumie wzięło udział 50 szermierzy i 58 szermierek z Polski oraz zagranicy.

Turniej Gwiazdkowy 2023

Turniej Gwiazdkowy w kategoriach Kids Fencing, Dzieci, Junior i Masters zrealizowany z dofinansowania Ministerstwa Sportu
i Turystyki w programie KLUB 2023 – zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych FILMY

Sportowa Natura – dzień 2

Drugi dzień warsztatów szermierczych w ramach programu SPORTOWA NATURA w Lasach Państwowych 🤺🌳🤺🌲🤺🌳🤺🌲☀️☀️☀️😄 tym razem w słonecznej aurze👍👍

Doskonała atmosfera, zabawa i trening dla dzieci oraz Rodziców!

BRAWA DLA WSZYSTKICH!🤺👍👏🏻👏🏻👏🏻😃

Sportowa Natura – dzień 1

Pierwszy dzień warsztatów szermierczych w ramach programu SPORTOWA NATURA – konkursu dla klubów sportowych 🤺🌲🤺🌳🤺🌲🤺🌳😃👍👍

Organizator Lasy Państwowe 🌲🌳🇵🇱

Mimo deszczu trening był energiczny i pełen humoru🤗

Zaślubione Miłości do Siebie

Szanowni miłośnicy życia w zdrowiu,
w radości i wszelkim dobrostanie🙌
Z inicjatywy Pani Agnieszki Jaworskiej, projektantki i założycielki Fundacji Zjednoczeni pod Białą Flagą, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej przestrzeni ARTYSTYCZNEJ KLINIKI STOMATOLOGICZNEJ Państwa Doroty i Cezarego USZYŃSKICH🦷💎✨ ludzi szlachetnego serca🩵, w której odbyło się przepiękne wydarzenie pod nazwą „ Zaślubione Miłości do Siebie” 🩷🕊️🌸 w którym wystąpiło 20 Pań w uszytych na miarę sukniach ślubnych 👰‍♂️🕊️👰‍♂️🕊️👰‍♂️🕊️👰‍♂️🕊️👰‍♂️🕊️, które udowodniają, że…. „nowotwór to nie wyrok”, a w panelu dyskusyjnym zabrali głos lekarze i profesorowie nauk medycznych wraz z dietetykiem klinicznym.
Wydarzenie zostało urozmaicone pokazem zawodniczek szpadzistek władających białą bronią 🤺🌸 pod okiem olimpijki i prezes Stowarzyszenia Akademii Szermierki Moniki Maciejewskiej 🤺🇵🇱

Narodowy Dzień Sportu

Jak co roku w Dniu Narodowego Dnia Sportu na stanowisku Akademii Szermierki🤺🇵🇱😃wszyscy bawili się doskonale🤺🤺🤺🤺🤺🇵🇱😃👌, a nasi zawodnicy stanęli w 100% na wysokości zadania❣️❣️❣️ 👏🏻👏🏻👏🏻profesjonalnie i z piękną energią prowadząc walki wszystkich chętnych i odważnych uczestników 🤺😃👍👍👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

Narodowy Dzień Szermierki

9 września (sobota) w Galerii Młociny w Warszawie odbędzie się Narodowy Dzień Szermierki. Podczas całodniowego, otwartego dla wszystkich wydarzenia będzie można spróbować swoich sił w szermierce i szermierce na wózkach, obejrzeć walki profesjonalistów oraz wziąć udział w tematycznych quizach i zabawach.

9 września (SOBOTA) 2023 – 12:00 – 18:00

Galeria Młociny, ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 15, Warszawa

Jeśli chcieliście być kiedyś jak Michał Wołodyjowski czy jeden z muszkieterów, musicie koniecznie stawić się w drugą sobotę września w warszawskiej Galerii Młociny. Na 12 września przypada Światowy Dzień Szermierki, który celebrowany jest w różnych zakątkach globu, w tym również w Polsce. Narodowy Dzień Szermierki, bo pod taką nazwą odbędzie się to wydarzenie, zostanie zorganizowane kilka dni wcześniej – w sobotę, 9 września. Odpowiadają za nie trzy podmioty – Stowarzyszenie FOD Academy, Hutnik Warszawa oraz Fundacja Rozwój Integracja Sport.
Całodniowy event przepełniony będzie atrakcjami dla najmłodszych oraz ich rodziców. Planowane są pokazy szermierki oraz szermierki na wózkach. Na specjalnych, szermierczych planszach pojawią się najlepsi krajowi zawodnicy, walczący wszystkimi rodzajami broni – szablą, szpadą i floretem. Swój udział potwierdziły między innymi: aktualne Mistrzynie Świata – Ewa Trzebińska, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Renata Knapik-Miazga i Magdalena Pawłowska, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy – Mateusz Antkiewicz oraz medaliści niedawno zakończonych Igrzysk Europejskich w Krakowie – Julia Walczyk, Michał Siess czy Krzysztof Kaczkowski.

Pojawią się również utytułowani zawodnicy w szermierce na wózkach – mistrzowie paraolimpijscy Grzegorz Pluta oraz Ukrainiec Andrij Demczuk czy nasze nadzieje medalowe na igrzyska paraolimpijskie w Paryżu – Michał Dąbrowski i Karolina Strawińska.

Głównym celem wydarzenia jest nie tylko popularyzacja walki na białą broń, ale również pokazanie historii, tradycji i poziomu polskiej szermierki. Będzie to zatem doskonała okazja, aby zobaczyć najlepszych zawodników na planszy oraz porozmawiać z tymi, którzy za rok będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu – przekonuje Danuta Dmowska-Andrzejuk, była minister sportu, mistrzyni Świata i Europy w szpadzie, jedna z organizatorek wydarzenia.

W ramach Narodowego Dnia Szermierki każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów, również na wózku. Specjalnie z myślą o najmłodszych powstanie strefa Fencing Fun Kids. Przewidziano również szereg quizów i konkursów tematycznych.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Chcemy wyjść do ludzi z szermierką, zaistnieć w przestrzeni publicznej, a Galeria Młociny wydaje się idealnym do tego miejscem. Szermierka to dyscyplina, którą może trenować każdy, bez względu na płeć, wiek czy stopień sportowej sprawności. Mam nadzieję, że podczas Narodowego Dnia Szermierki zarazimy miłością do tego sportu wielu przyszłych mistrzów – dodaje Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Narodowy Dzień Szermierki odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Szermierczego, oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosława Piesiewicza. Patronami medialnymi są TVP Sport oraz RDC (Radio dla Ciebie) . Partnerem głównym wydarzenia została marka Polski Cukier , której właścicielem jest Krajowa Grupa Spożywcza, partnerem medycznym ENEL-MED i ENEL-SPORT.

Sportowa Natura 2003

Akademia Szermierki potwierdza udział w tegorocznej edycji konkursu „Sportowa Natura”.

Konkurs „Sportowa Natura” to doskonała okazja, by odkryć na nowo okoliczne kompleksy leśne, doceniając ich liczne walory. Nie od dziś wiadomo, że las to wymarzona przestrzeń do uprawiania sportu i aktywnego odpoczynku. A lasy pokrywają niemal 1/3 powierzchni, większość z nich to lasy publiczne, dostępne dla każdego, co w innych krajach nie jest wcale oczywiste. Warto skorzystać z możliwości, jakie stwarzają i pamiętać, że z każdego miejsca Polski można dotrzeć do lasu w mniej niż godzinę!

Realizując zadania wynikające ze społecznej funkcji lasu i udostępniania społeczeństwu tych terenów, Lasy Państwowe zdecydowały się na kontynuowanie programu także w 2023 roku. Jak podkreśla Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych: Poprzednia edycja konkursu okazała się wielkim sukcesem. Zaktywizowano społeczności lokalne, seniorów, dzieci, młodzież, promując jednocześnie okoliczne lasy. Łącznie zgłoszono 1800 wniosków, wśród których komisja konkursowa zarekomendowała do realizacji łącznie blisko pół tysiąca lokalnych przedsięwzięć, projektów i wydarzeń.

więcej: Konkurs dla klubów sportowych – Centrum Informacyjne Lasów Państwowych – Lasy Państwowe

WOŚP 2023

Szanowni miłośnicy sportu i szermierki,
Akademia Szermierki wzięła udział w corocznej akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i wystawiła na aukcję do licytacji wyjątkowy sprzęt szermierczy (bluza szpadowa i kamizelka elektryczna) z autografami medalistów olimpijskich, mistrzów świata oraz oficjeli Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a do tego również godzinny trening indywidualny w naszej Akademii Szermierki.

Mamy nadzieję, że nasza cegiełka dzięki Waszej licytacji przysłuży się do walki z sepsą.

Licytacje trwają do 10 Lutego 2023 r. Zapraszamy wszystkich!

Bluza z autografami medalistów olimpijskich – link do licytacji: https://allegro.pl/oferta/stowarzyszenie-akademia-szermierki-warszawa-wosp-13195592888

Kamizelka elektryczna floretowa z autografami – link do licytacji: https://allegro.pl/oferta/stowarzyszenie-akademia-szermierki-w-warszawie-13195782519

Scroll to Top